• PROMOCJA
 • PROMOCJA
 • PROMOCJA
 • PROMOCJA
 • PROMOCJA
 • PROMOCJA
 • PROMOCJA
 • PROMOCJA
 • PROMOCJA

Bezpieczeństwo z Pacsafe

Niewiele jest na świecie osób, które nie marzą o podróżowaniu. Piękne widoki, nowe znajomości i odległe krainy ciągną do siebie każdego, jednak nie każdy decyduje się aby wyruszyć w podróż. Do przeszłości odeszły juz czasy kiedy główną przeszkodą w podróżowaniu był brak pieniędzy. Dzisiaj tym czynnikiem, który najczęściej powstrzymuje nas od ruszenia się w jakieś ciekawe i egzotyczne miejsce jest obawa o własne bezpieczeństwo. Nic nie potrafi bowiem tak zrujnować wyjazdu jak utrata portfela, dokumentów lub całego nawet bagażu na skutek kradzieży.

Odpowiedzią na tego typu zagrożenia mogą być fantastycznej jakości produkty marki Pacsafe. Ta australijska marka plecaków, toreb portfeli i innych akcesoriów bagażowych jest w światowej czołówce bezpiecznego sprzętu odpornego na zakusy najbardziej nawet zuchwałych kieszonkowców.

Firma Outpac Designs Limited, producent marki Pacsafe, powstała w 1998 roku w Australii. Założyło ją dwóch znajomych, którzy jako żeglarze opłynęli większość akwenów wodnych na świecie i zwiedzili w ten sposób ponad 80 krajów. Doświadczenia nabyte w podróży podsunęły im pomysł stworzenia takiego sytemu zabezpieczeń bagażu, który byłby wygodny i dałby się sensownie stosować nawet w małych plecakach i akcesoriach bagażowych.

Co do nazwy samej firmy "Outpac Designs Limited" jest to gra słów nawiązująca do określenia australijskiego interioru zwanego potocznie "outback". Określenie to odnosi się do rozległych i niemal bezludnych obszarów półpustynnych w środkowej części kontynentu australijskiego. Samo wyrażenie "outpac" poza brzmieniowym podobieństwem do "outback" ma tez kojarzyć się z angielskim słowem "outpace", które znaczy tyle co "wyprzedzać o krok". To ostatnie podobieństwo brzmienia jest nawiązaniem do celu, który postawili sobie założyciele tego przedsiębiorstwa. Ich zdaniem bowiem w walce ze złodziejami nie chodzi o to żeby być geniuszem lub żeby stosować jakieś szczególnie wyrafinowane metody. Chodzi o to żeby być zawsze choćby o jeden krok przed złodziejami. Jak piszą pracownicy tej firmy, sami na własnej skórze doświadczyli różnych technik kradzieży i oszustwa. Dzięki temu posiadają wiedzę potrzebną do odpowiedniej obrony przed tego typu praktykami.

Produkty od Pacsafe

Produkty marki Pacsafe odznaczają się niezwykłą pomysłowością i solidnością wykonania różnego rodzaju zabezpieczeń. Od zamków odpornych na rozrywanie poprzez sys{**}temy zabezpieczania suwaków, linki, którymi można przytwierdzić bagaż do elementów otoczenia, poprzez paski i saszetki, które ukryją nasze cenne przedmioty przez zakusami złodzieja aż po solidnie zbudowane torby i sejfy podróżne ze stalową siatką wszytą w strukturę materiału. Każdy produktów marki Pacsafe to swoisty majstersztyk najbardziej przydatnych dla bezpieczeństwa naszego bagażu.

Produkty marki Pacsafe podzielone sa na kilka linii dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników. So to między innymi:

 • Venturesafe – linia produktów przeznaczonych do szeroko pojętego podróżowania. Są to głownie plecaki.
 • Citysafe – produkty przeznaczone do używania w mieście. Są to przede wszystkim plecaki, torby na ramię i saszetki.
 • RFIDsafe – to głównie portfele z zabezpieczeniami uniemożliwiającymi nielegalne odczytanie danych z przenoszonych kart kredytowych. Niektóre produkty w innych liniach również posiadają takie zabezpieczenia.
 • Camsafe – linia plecaków i akcesoriów przeznaczonych do ochrony sprzętu fotograficznego.
 • Metrosafe – linia toreb i plecaków przydatnych w mieście lub do podróży z niewielkim bagażem.
 • Coversafe – produkty przeznaczone do noszenia w ukryciu. Głównie saszetki noszone pod ubraniem.

Każdy z produktów sygnowanych marką Pacsafe wyposażony jest w szereg pomysłowych rozwiązań, które zabezpieczą bagaż użytkownika przed lepkimi rączkami złodzieja. Opiszemy te najczęściej występujące aby rzucić odrobinę światła na technologie opracowane w firmie Outpac Designs Limited.

Sys{**}tem exomesh to stalowa elastyczna siatka wszyta w strukturę materiału torby lub plecaka, która uniemożliwia przecięcie. Taka siatka umożliwia zamykanie całego bagażu w bezpiecznym stalowym kokonie, dzięki czemu będzie on bezpieczny. Można go także przymocować za pomocą dołączonej do zestawu stalowej linki do jakiegoś stałego elementu otoczenia.

Technologia RFIDsafe to materiał, który blokuje przepływ fal elektromagnetycznych w paśmie pomiędzy 10 MHz aż do 3GHz. W tym właśnie paśmie odbywa się komunikacja większości kart kredytowych, innych kart płatniczych i dokumentów elektronicznych wyposażonych w chip. Portfele oraz akcesoria bagażowe wykonane w tej technologii dają stuprocentową pewność, że nasze dane, a co za tym idzie także pieniądze na karcie sa bezpieczne.

Technologia ToughZip to szczególna konstrukcja zamków, która uniemożliwia otwarcie ich lub rozerwanie za pomocą narzędzi. Zamek jest często najsłabszym elementem torby lub plecaka i nawet jeżeli suwak jest unieruchomiony i zamknięty na kłódkę to często wystarczy jedynie twardy przedmiot (nawet długopis), żeby otworzyć zamek w dowolnym miejscu. Zamki wykonane w technologii ToughZip są na tego typu zabiegi odporne.

Smart Zipper Security to bardzo sprytnie przemyślana technologia zabezpieczająca suwaki zamków przed niepożądanym i szybkim odpięciem. Końcówka suwaka zaczepiana jest w karabinek podpięty na elastycznym paku, który następnie wciąga zarówno suwak jak i karabinek w specjalny materiałowy kołnierz. Dzięki temu oby otworzyc zamek trzeba po pierwsze wiedzieć jak działa cały mechanizm, a po drugie użyć obu rąk. Wydatnie zwiększa to odporność bagażu w starciu z lepkimi rączkami kieszonkowców.

Carrysafe slashguard strap to niezwykle wytrzymałe taśmy i paski wyposażone w rdzeń lub kilka rdzeni z bardzo wytrzymałej stalowej linki. Dzięki temu wykonane przy użyciu tej technologii paski od toreb i plecaków są niemożliwe do przecięcia. Takie taśmy montowane są także w portfelach (do przytwierdzenia ich do spodni) oraz sprzęcie fotograficznym, dzięki czemu cenne przedmioty są bezpiecznie przytwierdzone do ciała właściciela.

Aby opisać wszystkie stosowane w produktach marki Pacsafe pomysłowe technologie i gadżety potrzeba by całej serii artykułów, więc w tym miejscu skończymy. Warto jednak pamiętać, że produkty Pacsafe są po prostu naszpikowane całą masą kreatywnych zabezpieczeń, dzięki którym użytkownicy będą spokojni o swoje bezpieczeństwo i będą mogli skupić się na innych sprawach. Pacsafe to bardzo liczna rodzina fantastycznej jakości produktów, wśród których każdy może znaleźć cos dla siebie i dzięki temu, zgodnie z dewiza producenta, być o jeden krok przed złodziejami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium