Filtry Pokaż/ukryj
Kategorie
Producent
Nowość
Promocja

Kategoria zawiera karabinki, które mają różne zastosowania, m.in. łączą ze sobą dwa kawałki taśmy lub liny, lub inny sprzęt do twoich uprzęży. Karabinek pozwoli szybko podłączać i odłączać sprzęt, co czyni go niezbędnym elementem wyposażenia każdego wspinacza. W ofercie naszego sklepu karabinki wspinaczkowe.

Karabinek PETZL Omni Screw Lock M37 SL Karabinek PETZL Omni Screw Lock M37 SL
Cena: 144,33 zł 165,90 zł
Najniższa cena: 113,80 zł
  • Promocja
Karabinek PETZL Oxan Screw-Lock M72A SL Karabinek PETZL Oxan Screw-Lock M72A SL
Cena: 57,33 zł 65,90 zł
Najniższa cena: 43,60 zł
  • Promocja
Karabinek PETZL Oxan Triack-Lock M72A TL Karabinek PETZL Oxan Triack-Lock M72A TL
Cena: 78,21 zł 89,90 zł
Najniższa cena: 67,00 zł
  • Promocja
Karabinek PETZL WILLIAM Screw-Lock M36A SL Karabinek PETZL WILLIAM Screw-Lock M36A SL
Cena: 109,53 zł 125,90 zł
Najniższa cena: 90,40 zł
  • Promocja

Karabinki

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów karabinków, od podstawowych modeli do tych z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Wybierz odpowiedni karabinek dla swoich potrzeb, w zależności od rodzaju wspinaczki, którą uprawiasz i sprzętu, który nosisz.

Karabinki to podłużne, zbliżone rozmiarem do dłoni, metalowe pierścienie z otwieranym zamkiem na jednym boku. Służą do szybkiego i skutecznego połączenia różnych elementów. Jest to jeden z podstawowych składników sprzętu wspinaczkowego i speleologicznego, najczęściej fragment układu asekuracyjnego. Karabinek z technicznego punktu widzenia jest łącznikiem.

Typowy karabinek wspinaczkowy jest wykonywany ze stopów aluminium lub tytanu i cechuje się niską masą przy jednoczesnej dużej wytrzymałości mechanicznej.

Ruchome ramię karabinka (zamek) zaopatrzone jest w sprężynę działającą w kierunku zamknięcia zamka. Zamek wyposażony jest na ogół w ząbek lub wpust przenoszący część naprężeń mechanicznych rozciągających zamknięty karabinek w kierunku dłuższej osi. Dodatkowo zamek może być wyposażony w blokadę, utrudniającą jego przypadkowe otwarcie.

Typowe karabinki bez blokady mogą mieć zamek wykonany w postaci prostego (zamek prosty) lub wygiętego (zamek wygięty — dla ułatwienia wpinania przedmiotów, w szczególności liny) odcinka pręta o przekroju podobnym do przekroju części stałej. Alternatywnie, zamek może mieć postać drucianego jarzma (zamek druciany), w którym stalowy drut pełni jednocześnie funkcję zamka i jego sprężyny.

Karabinki z blokadą zamka stosowane są w miejscach szczególnie istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Szeroki wybór karabinków

Karabinki wspinaczkowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, każdy zaprojektowany do określonych celów. Najczęściej spotykanym typem jest karabinek w kształcie litery "D", który jest mocny i łatwy do zastosowania. Inne rodzaje to karabinek w kształcie litery "O", który świetnie nadaje się do łączenia dwóch kawałków taśmy, oraz karabinek "HMS", który jest większy i może być używany do łączenia wielu elementów wyposażenia.

Jaki karabinek kupić?

Przy wyborze karabinka należy pamiętać o rodzaju wspinaczki, jaką będziesz uprawiać i sprzęt, który będziesz nosić. Na przykład, jeżeli planujesz uprawiać wspinaczkę tradową, będziesz potrzebował karabinka, który pomieści wiele elementów wyposażenia. Jeżeli natomiast uprawiasz przede wszystkim wspinaczkę sportową, możesz sobie poradzić z prostszym modelem. Karabinek wspinaczkowy zapewni ci wszystko czego potrzebujesz podczas wspinaczki. Karabinki wspinaczkowe charakteryzują sie wytrzymałością i łatwością w obsłudze.

Kup karabinek w EverTrek

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór karabinków zaufanych marek. Karabinki wspinaczkowe wszystko czego potrzebujesz podczas wspinania. Proszę wybrać odpowiedni model dla twoich potrzeb i kupić karabinek w EverTrek już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium