Filtry Pokaż/ukryj
Kategorie
Producent
Promocja

Kategoria zawiera karabinki, które mają różne zastosowania, m.in. łączą ze sobą dwa kawałki taśmy lub liny, lub inny sprzęt do twoich uprzęży. Karabinek pozwoli szybko podłączać i odłączać sprzęt, co czyni go niezbędnym elementem wyposażenia każdego wspinacza. W ofercie naszego sklepu karabinki wspinaczkowe.

Karabinek PETZL Ange S Szary M57 G Karabinek PETZL Ange S Szary M57 G
Cena: 54,52 zł 69,90 zł
  • PROMOCJA
Karabinek PETZL Omni Screw Lock M37 SL Karabinek PETZL Omni Screw Lock M37 SL
Cena: 113,80 zł 145,90 zł
  • PROMOCJA
  • PROMOCJA
  • PROMOCJA
  • PROMOCJA

Karabinki

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów karabinków, od podstawowych modeli do tych z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Wybierz odpowiedni karabinek dla swoich potrzeb, w zależności od rodzaju wspinaczki, którą uprawiasz i sprzętu, który nosisz.

Karabinki to podłużne, zbliżone rozmiarem do dłoni, metalowe pierścienie z otwieranym zamkiem na jednym boku. Służą do szybkiego i skutecznego połączenia różnych elementów. Jest to jeden z podstawowych składników sprzętu wspinaczkowego i speleologicznego, najczęściej fragment układu asekuracyjnego. Karabinek z technicznego punktu widzenia jest łącznikiem.

Typowy karabinek wspinaczkowy jest wykonywany ze stopów aluminium lub tytanu i cechuje się niską masą przy jednoczesnej dużej wytrzymałości mechanicznej.

Ruchome ramię karabinka (zamek) zaopatrzone jest w sprężynę działającą w kierunku zamknięcia zamka. Zamek wyposażony jest na ogół w ząbek lub wpust przenoszący część naprężeń mechanicznych rozciągających zamknięty karabinek w kierunku dłuższej osi. Dodatkowo zamek może być wyposażony w blokadę, utrudniającą jego przypadkowe otwarcie.

Typowe karabinki bez blokady mogą mieć zamek wykonany w postaci prostego (zamek prosty) lub wygiętego (zamek wygięty — dla ułatwienia wpinania przedmiotów, w szczególności liny) odcinka pręta o przekroju podobnym do przekroju części stałej. Alternatywnie, zamek może mieć postać drucianego jarzma (zamek druciany), w którym stalowy drut pełni jednocześnie funkcję zamka i jego sprężyny.

Karabinki z blokadą zamka stosowane są w miejscach szczególnie istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Szeroki wybór karabinków

Karabinki wspinaczkowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, każdy zaprojektowany do określonych celów. Najczęściej spotykanym typem jest karabinek w kształcie litery "D", który jest mocny i łatwy do zastosowania. Inne rodzaje to karabinek w kształcie litery "O", który świetnie nadaje się do łączenia dwóch kawałków taśmy, oraz karabinek "HMS", który jest większy i może być używany do łączenia wielu elementów wyposażenia.

Jaki karabinek kupić?

Przy wyborze karabinka należy pamiętać o rodzaju wspinaczki, jaką będziesz uprawiać i sprzęt, który będziesz nosić. Na przykład, jeżeli planujesz uprawiać wspinaczkę tradową, będziesz potrzebował karabinka, który pomieści wiele elementów wyposażenia. Jeżeli natomiast uprawiasz przede wszystkim wspinaczkę sportową, możesz sobie poradzić z prostszym modelem. Karabinek wspinaczkowy zapewni ci wszystko czego potrzebujesz podczas wspinaczki. Karabinki wspinaczkowe charakteryzują sie wytrzymałością i łatwością w obsłudze.

Kup karabinek w EverTrek

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór karabinków zaufanych marek. Karabinki wspinaczkowe wszystko czego potrzebujesz podczas wspinania. Proszę wybrać odpowiedni model dla twoich potrzeb i kupić karabinek w EverTrek już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium