Kategoria zawiera śpiwory puchowe. Śpiwory puchowe są popularne z wielu powodów, m.in. dlatego, że są lżejsze od śpiworów syntetycznych, zapewniają ciepło, a przy odpowiedniej pielęgnacji są trwałe przez wiele lat. Śpiwory są często wykonane z puchu, który jest naturalnym materiałem izolacyjnym wykonanym z piór kaczych lub gęsich. Puch jest doskonałym izolatorem, ponieważ dobrze zatrzymuje ciepło i jest bardzo lekki.

Śpiwór ocieplina do hamaka Ticket to the Moon Moonquilt Pro 650 TMMQP650 Śpiwór ocieplina do hamaka Ticket to the Moon Moonquilt Pro 650 TMMQP650
Cena: 849,99 zł 999,99 zł
Najniższa cena: 999,99 zł
  • Promocja
Śpiwór ocieplina do hamaka Ticket to the Moon Moonquilt Pro 850 TMMQP850 Śpiwór ocieplina do hamaka Ticket to the Moon Moonquilt Pro 850 TMMQP850
Cena: 1 189,99 zł 1 399,99 zł
Najniższa cena: 1 035,99 zł
  • Promocja
Śpiwór puchowy z gęsim wypełnieniem Alpinus Gooselight 300 lewy niebieski Śpiwór puchowy z gęsim wypełnieniem Alpinus Gooselight 300 lewy niebieski
Cena: 764,14 zł 898,99 zł
Najniższa cena: 719,19 zł
  • Promocja
Śpiwór puchowy z kaczym wypełnieniem Alpinus Ducklight 400 lewy szary Śpiwór puchowy z kaczym wypełnieniem Alpinus Ducklight 400 lewy szary
Cena: 679,14 zł 798,99 zł
Najniższa cena: 639,19 zł
  • Promocja

Śpiwory puchowe

Śpiwór puchowy z wielu powodów należy do najbardziej popularnych rodzajów śpiworów. Są one zazwyczaj lżejsze niż śpiwory syntetyczne, zapewniają wyjątkowe ciepło i mogą służyć przez wiele lat, jeżeli się o nie odpowiednio dba.

Z czego zrobiony jest śpiwór

Śpiwór puchowy najczęściej jest wypełniony puchem. Puch jest naturalnym materiałem izolacyjnym z piór kaczych lub gęsich. Jest on doskonałym izolatorem, ponieważ dobrze zatrzymuje ciepło i jest bardzo lekki. Śpiwory puchowe są dostępne w różnych gramaturach, w zależności od tego, jak dużej izolacji potrzebujesz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze śpiwora puchowego

Jeżeli zamierzasz używać śpiwora puchowego w zimne dni, zwrócić uwagę na to, aby wybrać taki, który ma wysoki wskaźnik wypełnienia. Fill power jest miarą ilości miejsca, jakie zajmuje w śpiworze jedna uncja puchu. Im większa wartość wypełnienia, tym lepiej puch izoluje. Śpiwory puchowe są droższe niż śpiwory syntetyczne, ale są warte inwestycji, jeżeli potrzebują Państwo ciepłego, lekkiego śpiwora na biwak w zimne dni.

Śpiwór jak spać?

Wygodny sposób na spanie w śpiworze. Poza oczywistymi rzeczami takimi jak zjedzenie posiłku i nawodnienie się przed spaniem nie powinienem przypominać. Co pod śpiwór w namiocie? Na podłodze połóż materac / matę. Pomoże ci to odizolować się od podłoża, dzięki czemu nie będziesz leżeć na zimnej nawierzchni. Śpiwór utrzymuje ciepło, a nie grzeje. Jak ocieplić śpiwór? Do śpiwora możesz kupić dodatkową wkładkę ocieplającą. Zapewni ona dodatkowe ciepło. Taki zakup okaże się trafny, gdy temperatura nas zaskoczy i znacznie spadnie. Pamiętaj, aby mieć coś na głowie. Przez głowę ucieka aż 10% ciepła.

Jak prać śpiwór puchowy?

Pamiętaj, aby dbać o śpiwór. Pranie śpiwora jest niezwykle ważne. Śpiwór puchowy można prać. Warto zapoznać się z zaleceniami producenta co do temperatury wody i wirowania. Śpiwór należy prać za pomocą specjalnych środków przeznaczonych do tego. Zwykłe środki do prania są zbyt mocne. Śpiwory puchowe należy prać z użyciem środków przeznaczonych do prania rzeczy z puchem np. Nikwax Down Wash.

Jak przechowywać śpiwór puchowy?

Po użyciu należy pamiętać o całkowitym wysuszeniu śpiwora. Wilgoć znacznie obniża właściwości izolacyjne puchu. Przy przechowywaniu śpiwora w szafie należy go luźno zwinąć. Można też przechowywać śpiwór w specjalnym worku z siatki.

Kup śpiwór puchowy zimowy na EverTrek

W naszym asortymencie znajdziecie najważniejsze wyposażenie na wycieczkę. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium