Filtry Pokaż/ukryj
Kategorie
Producent
Promocja

 

Maczeta dwufunkcyjna Gerber Gator Maczeta dwufunkcyjna Gerber Gator
Cena: 175,13 zł 239,90 zł
Najniższa cena: 184,72 zł
  • Promocja

Maczety

Maczety to długie bardzo szerokiego noże podobnego do tasaka używane głównie w dżunglach Ameryki Południwej, Ameryki Środkowej i w Afryki.

Podstawowym zastosowaniem maczety jest wyrąbywanie ścieżek w tropikalnej dżungli, a także ścinanie trzciny cukrowej na plantacjach.

Maczety wywodzą się z prostej linii od rapierów, które zabierali ze sobą konkwistadorzy na swoje wyprawy do Ameryki. Rapier nadawał się idealnie do karczowania zarośli w dżungli, jednak był przy tym kosztowny jako efekt pracy płatnerza.

Znacznie tańsze było wykonanie przedmiotu o podobnych właściwościach przez kowala. Tracąc pierwotne właściwości rapieru, ostrze maczety skróciło się i poszerzyło, co ułatwia karczowanie. 

W dziale maczety nasz sklep internetowy oferuje wysokiej klasy sprzęt następujących producentów:

Noże, scyzoryki i maczety to jedne z podstawowych elementów ekwipunku militarnego. Można używać ich zarówno w sytuacjach codziennych (scyzoryki, noże) jak i w trakcie wypraw w trudnym terenie. Maczety będą tez świetnym pomysłem na wyprawy o charakterze survivalowym.

Scyzoryki albo noże kieszonkowe, to od zarania dziejów jedne z najbardziej przydatnych człowiekowi narzędzi. Jego zastosowanie ulega jednak ciągłym zmianom.

Nie musimy już polować na dziką zwierzynę ani samodzielnie wyplatać sandałów z materiałów pozyskanych z lasu. Jednak dobry nóż zawsze warto mieć pod ręką, choćby do krojenia owoców podczas spaceru w parku.

Gdyby ktoś chciał sobie w tym miejscu zadać pytanie: „Czy w ogóle potrzebny jest mi scyzoryk?” to z lekkim uśmiechem politowania zarezerwowanym dla osób niepoważnych odpowiadamy: „Zdecydowanie TAK!” Każdy powinien zawsze mieć przy sobie scyzoryk, żeby być bardziej zaradnym. Scyzoryk to narzędzie (a nie broń), które czyni człowieka bardziej zaradnym w każdej sytuacji. Kiedy jesteśmy wyposażeni w scyzoryk możemy więcej, czujemy się pewniej, bardziej można na nas polegać.

Nie da się ukryć, że podobnie jak w produkcji zegarków tak samo w produkcji scyzoryków prym wiodą firmy szwajcarskie. Chodzi tu o marki Victorinox i Wenger. Pierwsza przejęła w 2005 roku drugą stając się głównym producentem tych narzędzi w Europie. Słowa scyzoryk i Victorinox to w zasadzie synonimy. Poza tym w słynnym serialu telewizyjnym MacGyver, główny bohater Angus MacGyver regularnie używał właśnie scyzoryka firmy Victorinox (i taśmy klejącej) co jest ostatecznym argumentem przemawiającym na korzyść tej firmy.

Kazdy scyzoryk łączy w sobie różne narzędzia i czasem trudno sie zdecydować jaki model jest dla nas najlepszy. Jeśli nie wiecie Państwo jaki scyzoryk wybrać zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika.

Odpowiednio dobrane akcesoria są niezbędne dla sukcesu każdej wyprawy. Nieważne czy mamy w planach trekking, wspinaczkę, kajaki czy żeglarstwo. Zawsze będą nam potrzebne akcesoria ułątwiające życie w terenie. Trudno wyobrzić sobie wieczór pod namiotem bez latarki, przygotowanie posiłku bez odpowiednch naczyń i rozpalanie ogniska bez noża pod ręką.

Jeżeli nawet ktoś z nas jest Angusem McGyverem albo Bearem Gryllsem i potrafi rozpalić ognisko przy pomocy spinki do włosów albo zbudować szałas z pustej butelki po wodzie to o wiele bardziej komfortowo jest użyć właściwego sprzętu wykonanego specjalnie do danego celu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium