Filtry Pokaż/ukryj

 Kaski do wspinania są ważnym elementem wyposażenia ochronnego dla każdego, kto uprawia wspinaczkę skałkową, alpinizm lub inny rodzaj wspinaczki. Mają one za zadanie chronić głowę przed uderzeniami i przebiciami.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kaski wspinaczkowe

Kaski wspinaczkowe to ochronne nakrycia głowy, używane podczas wspinaczki. Zewnętrzna warstwa kasku musi być wykonana z twardego materiału (przeważnie włókna węglowego), odpornego na uderzenia i przebicia. Wewnętrzna warstwa pełni rolę absorbującą. Wykonana jest z materiału antybakteryjnego.

Z czego wykonany jest kask wspinaczkowy?

Zewnętrzna warstwa kasku jest wykonana z twardego materiału, zazwyczaj z włókna węglowego. Materiał ten jest odporny na uderzenia i przebicia. Wewnętrzna warstwa kasku pełni funkcję pochłaniającą. Jest ona wykonana z materiału antybakteryjnego.

Jak zabezpieczyć głowę?

Ważne jest, aby zapiąć kask bezpiecznie pod brodą, powinien mieć regulowaną długość. Niektóre kaski mają również wyjmowane, miękkie ochraniacze uszu (tzw. miękkie uszy). Inne mają solidną skorupę kasku zakrywającą uszy. Niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzesz, upewnij się, że jest on wygodny i dobrze pasuje, zanim wyruszysz na kolejną wspinaczkę.

Dlaczego ważne jest, aby nosić kask wspinaczkowy?

Noszenie kasku wspinaczkowego może pomóc w ochronie głowy przed poważnymi urazami w razie upadku lub wypadku. Wykazano, że stosowanie kasku zmniejsza ryzyko urazu głowy nawet o 80%.

Kup kaski do wspinaczki górskiej na EverTrek

Szukasz kaski do wspinaczki górskiej? Dobrze trafiłeś, oferujemy szeroką gamę kasków wspinaczkowych, które spełnią twoje potrzeby. U nas kupisz kaski wspinaczkowe najtaniej! Posiadamy również karabinki i ciepłe kurtki trekkingowe.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium