Jak prać i pielęgnować odzież puchową?

Jak prać i pielęgnować odzież puchową?

Jak prać i pielęgnować swoją kurtkę puchową?

Kurtki puchowe są produktem, do którego trzeba podjeść z wyjątkową pielęgnacją, jeśli chcemy, aby nasza kurtka puchowa była najlepszą naturalną ociepliną zapewniająca nam wystarczająco dobry komfort termiczny.

Jak przy każdym praniu, musimy zwrócić uwagę na informacje zawarte na metkach. Kiedy zastosujesz się do instrukcji, nie powinieneś mieć problemów z wypraniem swojej kurtki.Ważne jest też, aby pozapinać wszystkie zamki i guziki oraz wyciągnąć wszystko z kieszeni, aby nie uszkodzić materiału, ani pralki. Istotną kwestią jest również czysta pralka, warto wyczyścić podajnik, aby nie zalegały w nim pozostałości po szkodliwych dla kurtki detergentach, a najlepiej włączyć pralkę na jeden pełny cykl prania z pustym bębnem.

Jakich środków do prania użyć?

Płyn do prania puchu Granger’s Down Wash to specjalistyczny płyn do prania puchowego ekwipunku turystycznego, który usuwa zabrudzenia i nieprzyjemne zapachy, nie uszkadzając wypełnienia z naturalnego puchu. Przywraca również pierwotne właściwości puchowych kurtek i śpiworów: estetyczny wygląd, sprężystość, oddychalność i termoizolacyjność. W niewielkim stopniu może zmniejszać impregnację (prawidłowo wykonana impregnacja DWR wytrzymuje do 10 prań w środkach Granger’s). Producent gwarantuje skuteczne pranie puchu już w temperaturze 30˚C.

Po wypraniu kurtki lub śpiwora w płynie do prania puchu Granger's Down Wash, należy je dokładnie i starannie wysuszyć! Najlepiej w suszarce bębnowej (jeśli producent na to pozwala), lub na słońcu, często roztrzepując wilgotny puch.

Poleca się również Środek do czyszczenia ubrań i sprzętu wypełnionego puchem Nikwax Down Wash Direct – łatwy w użyciu, bezpieczny i wyjątkowo wydajny środek do technicznego czyszczenia ubrań i sprzętu wypełnionego puchem hydrofobowym lub zwykłym. Nikwax Down Wash Direct to jedyny środek zaprojektowany specjalnie do czyszczenia puchu hydrofobowego i zwykłego, który efektywnie czyści, jednocześnie odnawiając jego właściwości wodoodporne, sprężystość i właściwości termoizolacyjne. Produkt ten został zaprojektowany i zoptymalizowany do pielęgnacji wyrobów puchowych.

Używaj Nikwax Down Wash Direct, aby skutecznie i bezpiecznie czyścić artykuły puchowe, jednocześnie odnawiając ich właściwości izolujące, oddychalność i warstwę DWR (Durable Water Repellency), zarówno materiału, jak i puchu. W ten sposób produkt ten chroni przed deszczem i wilgocią kondensacyjną, a także zapobiega przemakaniu i zapewnia naturalne właściwości izolujące puchu. Dodatkowo odnawia on oddychalność materiału, pozwalając wodzie w postaci pary wydostać się na zewnątrz oraz optymalizując wydajność sprzętu w chłodzie lub wilgoci.

Produktem 2in1 jest płyn do prania i impregnacji puchu Granger's Down Wash&Repel 2in1 – specjalistyczny płyn do pielęgnacji puchowego ekwipunku turystycznego. Usuwa zabrudzenia i nieprzyjemne zapachy, nie uszkadzając wypełnienia z naturalnego puchu. Płyn do prania i impregnacji puchu Granger's Down Wash&Repel 2in1 przywraca pierwotne właściwości puchowych kurtek i śpiworów: estetyczny wygląd, sprężystość, oddychalność i termoizolacyjność. Zapewnia impregnację zewnętrznych warstw, a także wewnętrznego puchu czyniąc go odpornym na absorbowanie wilgoci. Płyn do prania i impregnacji puchu Granger's Down Wash&Repel 2in1 gwarantuje skuteczne pranie puchu już w temperaturze 30˚C.

Ponadto, jeśli masz możliwość wysuszenia kurtki w suszarce bębnowej bądź w pralko-suszarce, możesz skorzystać z piłek do rozbijania puchu. Dostępne są w zestawie z środkiem do prania.

Zestaw do prania puchu płyn + kulki Granger's Down Wash Kit to składający się z dwóch produktów uniwersalny zestaw do kompleksowej pielęgnacji odzieży puchowej. W skład zestawu wchodzi: Płyn Down Wash do prania odzieży i śpiworów wypełnionych puchem naturalnym i sztucznym, który usuwa zabrudzenia i nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo przywraca im pierwotne właściwości: świeży wygląd, oddychalność i termoizolacyjność. Kulki dodaje się do suszenia w suszarce bębnowej. Roztrzepują one mokry, zbrylony puch w trakcie obrotów bębna, ułatwiając i przyspieszając suszenie. Puch staje się znów puszysty i rozmieszczony równomiernie w komorach.

Zestaw do prania i impregnacji puchu płyn + kulki Granger's Down Care Kit to składający się z dwóch produktów uniwersalny zestaw do kompleksowej pielęgnacji odzieży puchowej. W skład zestawu wchodzi: Płyn Down Wash 2in1 do prania i impregnacji odzieży i śpiworów wypełnionych puchem naturalnym i sztucznym, który usuwa zabrudzenia i nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo przywraca im pierwotne właściwości: świeży wygląd, oddychalność i termoizolacyjność. W jednym cyklu prania zapewnia impregnację puchu wewnątrz, ograniczając absorbowanie przez niego wilgoci i tym samym obniżenie jego izolacyjnych właściwości. Kulki dodaje się do suszenia w suszarce bębnowej. Roztrzepują one mokry, zbrylony puch w trakcie obrotów bębna, ułatwiając i przyspieszając suszenie. Puch staje się znów puszysty i rozmieszczony równomiernie w komorach.

 

Dobre rady:

  • Kurtki puchowe bardzo nie lubią wilgoci,
  • Pozapinaj wszystkie zamki i guziki, a z kieszeni wszystko wyciągnij
  • Koniecznie wyczyść podajnik, aby nie zalegały w nim pozostałości po detergentach,
  • Używaj tylko specjalistycznych płynów do prania puchu,
  • Jeśli masz możliwość i producent nie zabrania suszenia w suszarce bębnowej, wrzuć do niej kulki do rozbijania puchu.

 

Powyższe produkty znajdziesz na: www.EverTrek.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium