Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Nowość
Promocja

Uprzęże

Uprzęże wspinaczkowa to sprzęt wspinaczkowy używany do asekuracji podczas wspinania, zjazdów na linie. Używa się ich zarówno w sporcie i rekreacji jak i podczas prac związanych z przebywaniem na dużych wysokościach

Rozróżnia się trzy rodzaje uprzęży wspinaczkowych pod względem budowy. Będzie to na przykład uprząż biodrowa, która składa się z pasa biodrowego oraz dwóch pasów zakładanych na uda; jest najpopularniejszym rodzajem uprzęży wspinaczkowej; uprząż piersiowa (pas piersiowy), która jest zakładana na klatkę piersiową, dookoła ramion. Nie powinna być stosowana samodzielnie, a jedynie jako uzupełnienie uprzęży biodrowej w przypadku przechodzenia specyficznych rodzajów dróg wspinaczkowych lub wspinaczki z obciążeniem – np. ciężkim plecakiem. Uprząż pełna – układ pasów obejmujących całe ciało – często z wyróżnionymi częściami biodrową i piersiową; jest stosowana najczęściej podczas prac wysokościowych, w przemyśle, ratownictwie oraz dla dzieci do lat dwunastu.

Dzięki swojej konstrukcji uprząż pełna zapewnia wyższe bezpieczeństwo w razie odpadnięcia wspinacza, natomiast uprząż biodrowa jest kompromisem pomiędzy bezpieczeństwem a wygodą użytkowania; w szczególności nie należy jej używać w połączeniu z plecakiem, gdyż przesunięty ku górze środek ciężkości może spowodować obrót odpadającego wspinacza głową w dół.

W dziale uprzęże nasz sklep internetowy oferuje wysokiej klasy sprzęt następujących producentów:

Wspinaczka to przemieszczanie się w terenie na tyle stromym, że wymaga on użycia rąk co najmniej do utrzymania równowagi. Wspinać można się na kilkumetrowe kamienie (bouldering) jak i na wysokie góry.

Wspinaczka niegdyś uważana była za sport przestrzenny, taki jak żeglarstwo czy szybownictwo. Upowszechnienie i popularyzacja sztucznych ścian wspinaczkowych i zawodów wspinaczkowych przesunęło nieco akcenty w stronę „boiskowości”. W dalszym ciągu jednak dla znacznej części wspinających się działalność ta, to co najmniej pasja lub nawet sposób na życie.

Wspinaczka obejmuje bardzo różne formy aktywności od builderingu, czyli wspinaczki na wysokie budynki, poprzez wspinaczkę jaskiniową aż po wspinaczkę wysokogórską.

We wspinaczce, oprócz umiejętności ogromną rolę odgrywa odpowiedni sprzęt wspinaczkowy. Trudno wyobrazić sobie wspinanie bez odpowiedniej liny asekuracyjnej, uprzęży oraz pozostałego drobnego osprzętu takiego jak karabinki, ósemki, taśmy, itd.

"Najlepszym wspinaczem jest ten, kto czerpie z tego najwięcej radości." Alex Lowe

Sport towarzyszy człowiekowi już od tysięcy lat. To forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych. Możemy wyróżnić sport wyczynowy jako formę działalności człowieka, podejmowana dobrowolnie w drodze rywalizacji dla uzyskania maksymalnych wyników sportowych.

Mamy także sport profesjonalny uprawiany w celach zarobkowych. No i mamy też sport uprawiany w ramach rekreacji kiedy nie ma elementu rywalizacji ani celów zarobkowych a zostaje tylko dążenie do doskonałości.

Różne realizowane w ramach rekreacji czynności, poza pracą czy nauką, są wykonywane w miejscu zamieszkania czy pobytu, co różni ją z kolei od turystyki - podróży w celu poznawania świata i ludzi...

W niektórych ujęciach sport to również kultura fizyczna, dbanie o własne ciało, podziwianie piękna zawodników uprawiających dane dyscypliny.

Sport dostępny jest dla wszystkich i można go uprawiać niemal wszędzie. Aby zacząć niepotrzebne są specjalne kwalifikacje kursy i szkolenia. Sport może uprawiać każdy. Jednak jak w każdej dziedzinie ludzkiej aktywności korzystanie z odpowiedniego sprzętu podnosi komfort, poprawia wyniki, sprawia uczestnikom więcej satysfakcji.

Poza tym należy przyznać, że w niektórych dyscyplinach sportu pewien sprzęt jest poprostu niezbędny. Nie można wyobrazić sobie treningu biegacza, który nie jest wyposażony w odpowiednie buty do biegania. To byłoby po prostu niezdrowe.

Tak samo w innych dziedzinach sportu wymienić możemy elementy wyposażenia niezbędne dla zachowania minimalnego komfortu. Obecnie do każdej dyscypliny dobrać można odpowiednią kurtkę, buty czy nawet koszulki. Poza tym bielizna termoaktywna, która pomaga wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z aktywnością, pomaga w każdej dyscyplinie sportu.

W niniejszym dziale wprowadziliśmy podział na sporty indywidualne, sporty drużynowe, sporty zimowe oraz akcesoria treningowe.

Uprząż Wspinaczkowa Damska Petzl Luna C35AT L Uprząż Wspinaczkowa Damska Petzl Luna C35AT L Uprząż Wspinaczkowa Damska Petzl Luna C35AT L
Producent: Petzl
Cena: 187,43 zł 249,90 zł
szt.
Details
  • promocja
Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Granatowy C51A Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Granatowy C51A Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Granatowy C51A
Producent: Petzl
Cena: 206,25 zł 275,00 zł
Details
  • promocja
Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Niebieski C51A Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Niebieski C51A Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Niebieski C51A
Producent: Petzl
Cena: 206,25 zł 275,00 zł
Details
  • promocja
Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Szary C51A Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Szary C51A Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Szary C51A
Producent: Petzl
Cena: 206,25 zł 275,00 zł
Details
  • promocja
Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Zielony C51A Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Zielony C51A Uprząż Wspinaczkowa Petzl Corax Zielony C51A
Producent: Petzl
Cena: 206,25 zł 275,00 zł
Details
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl