Filtry Pokaż/ukryj
Kategorie
Promocja

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Uprzęże

Uprzęże wspinaczkowe to sprzęt wspinaczkowy używany do asekuracji podczas wspinania, zjazdów na linie. Używa się ich zarówno w sporcie i rekreacji jak i podczas prac związanych z przebywaniem na dużych wysokościach.

Rozróżnia się trzy rodzaje uprzęży wspinaczkowych pod względem budowy. Będzie to na przykład uprząż biodrowa, która składa się z pasa biodrowego oraz dwóch pasów zakładanych na uda -jest najpopularniejszym rodzajem uprzęży wspinaczkowej; uprząż piersiowa (pas piersiowy), która jest zakładana na klatkę piersiową, dookoła ramion. Nie powinna być stosowana samodzielnie, a jedynie jako uzupełnienie uprzęży biodrowej w przypadku przechodzenia specyficznych rodzajów dróg wspinaczkowych lub wspinaczki z obciążeniem – np. ciężkim plecakiem. Uprząż pełna – układ pasów obejmujących całe ciało – często z wyróżnionymi częściami biodrową i piersiową - jest stosowana najczęściej podczas prac wysokościowych, w przemyśle, ratownictwie oraz dla dzieci do lat dwunastu.

Dzięki swojej konstrukcji uprząż pełna zapewnia wyższe bezpieczeństwo w razie odpadnięcia wspinacza, natomiast uprząż biodrowa jest kompromisem pomiędzy bezpieczeństwem a wygodą użytkowania; w szczególności nie należy jej używać w połączeniu z plecakiem, gdyż przesunięty ku górze środek ciężkości może spowodować obrót odpadającego wspinacza głową w dół.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium