Raki

Raki wspinaczkowe to bardzo ważny element wyposażenia wypraw wspinaczkowych, alpinistycznych oraz górskich wycieczek. Raki znacznie poprawiają bezpieczeństwo na śliskim terenie. Sprawdzą się na lodowcu oraz zimowych tatrzańskich szlakach, wszędzie tam gdzie dobre buty mogą być za mało przyczepne. Uniwersalne raki koszykowe są idealne do trekkingu po zlodzonym śniegu i na niezbyt wymagających szlakach. Raki można łatwo dopasować do prawie wszystkich modeli butów.

W dziale raki nasz sklep internetowy oferuje wysokiej klasy sprzęt wspinaczkowy następujących producentów: 

Wspinaczka to przemieszczanie się w terenie na tyle stromym, że wymaga on użycia rąk co najmniej do utrzymania równowagi. Wspinać można się na kilkumetrowe kamienie (bouldering) jak i na wysokie góry.

Wspinaczka niegdyś uważana była za sport przestrzenny, taki jak żeglarstwo czy szybownictwo. Upowszechnienie i popularyzacja sztucznych ścian wspinaczkowych i zawodów wspinaczkowych przesunęło nieco akcenty w stronę „boiskowości”. W dalszym ciągu jednak dla znacznej części wspinających się działalność ta, to co najmniej pasja lub nawet sposób na życie.

Wspinaczka obejmuje bardzo różne formy aktywności od builderingu, czyli wspinaczki na wysokie budynki, poprzez wspinaczkę jaskiniową aż po wspinaczkę wysokogórską.

We wspinaczce, oprócz umiejętności ogromną rolę odgrywa odpowiedni sprzęt wspinaczkowy. Trudno wyobrazić sobie wspinanie bez odpowiedniej liny asekuracyjnej, uprzęży oraz pozostałego drobnego osprzętu takiego jak karabinki, ósemki, taśmy, itd.

"Najlepszym wspinaczem jest ten, kto czerpie z tego najwięcej radości." Alex Lowe

Sport towarzyszy człowiekowi już od tysięcy lat. To forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych. Możemy wyróżnić sport wyczynowy jako formę działalności człowieka, podejmowana dobrowolnie w drodze rywalizacji dla uzyskania maksymalnych wyników sportowych.

Mamy także sport profesjonalny uprawiany w celach zarobkowych. No i mamy też sport uprawiany w ramach rekreacji kiedy nie ma elementu rywalizacji ani celów zarobkowych a zostaje tylko dążenie do doskonałości.

Różne realizowane w ramach rekreacji czynności, poza pracą czy nauką, są wykonywane w miejscu zamieszkania czy pobytu, co różni ją z kolei od turystyki - podróży w celu poznawania świata i ludzi...

W niektórych ujęciach sport to również kultura fizyczna, dbanie o własne ciało, podziwianie piękna zawodników uprawiających dane dyscypliny.

Sport dostępny jest dla wszystkich i można go uprawiać niemal wszędzie. Aby zacząć niepotrzebne są specjalne kwalifikacje kursy i szkolenia. Sport może uprawiać każdy. Jednak jak w każdej dziedzinie ludzkiej aktywności korzystanie z odpowiedniego sprzętu podnosi komfort, poprawia wyniki, sprawia uczestnikom więcej satysfakcji.

Poza tym należy przyznać, że w niektórych dyscyplinach sportu pewien sprzęt jest poprostu niezbędny. Nie można wyobrazić sobie treningu biegacza, który nie jest wyposażony w odpowiednie buty do biegania. To byłoby po prostu niezdrowe.

Tak samo w innych dziedzinach sportu wymienić możemy elementy wyposażenia niezbędne dla zachowania minimalnego komfortu. Obecnie do każdej dyscypliny dobrać można odpowiednią kurtkę, buty czy nawet koszulki. Poza tym bielizna termoaktywna, która pomaga wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z aktywnością, pomaga w każdej dyscyplinie sportu.

Raki PETZL  IRVIS Hybrid T02A LLU Raki PETZL  IRVIS Hybrid T02A LLU Raki PETZL IRVIS Hybrid T02A LLU
Producent: Petzl
Cena: 472,40 zł 638,90 zł
zobacz więcej
  • promocja
Raki PETZL IRVIS Flexlock T03A FL Raki PETZL IRVIS Flexlock T03A FL
Producent: Petzl
Cena: 399,90 zł 498,90 zł
zobacz więcej
  • promocja
Raki PETZL LYNX T24A LLU Raki PETZL LYNX T24A LLU Raki PETZL LYNX T24A LLU
Producent: Petzl
Cena: 684,90 zł 914,90 zł
zobacz więcej
  • promocja
Raki PETZL SARKEN T10A LLU Raki PETZL SARKEN T10A LLU Raki PETZL SARKEN T10A LLU
Producent: Petzl
Cena: 589,90 zł 778,90 zł
zobacz więcej
  • promocja
Raki PETZL VASAK T05A FL Raki PETZL VASAK T05A FL
Producent: Petzl
Cena: 449,90 zł 614,90 zł
zobacz więcej
  • promocja
Raki PETZL VASAK T05A LLU Raki PETZL VASAK T05A LLU
Producent: Petzl
Cena: 499,90 zł 658,90 zł
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl