Jakie są właściwości ręczników szybkoschnących z mikrofibry?

Jakie są właściwości ręczników szybkoschnących z mikrofibry?

Jakie są właściwości ręczników szybkoschnących z mikrofibry?

Już w samej nazwie takiego ręcznika mamy jedną z najważniejszych cech, która sprawia, że ręczniki szybkoschnące z mikrofibry są często i chętnie wybierane przez osoby uprawiające sport, podróżujące i nie tylko. Materiał, z którego jest wykonany, składa się z bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Są one nawet 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Dzięki temu ręcznik szybkoschnący z mikrofibry potrafi wchłonąć znacznie więcej wody, a ponadto wysycha nawet 10 razy szybciej niż na przykład ręcznik bawełniany.

W zależności od producenta i od dodatkowego składu materiału, ręczniki szybkoschnące mogą się nieco różnić w dodatkowych właściwościach. My dzisiaj weźmiemy pod lupę ręczniki szybkoschnące Dr.Bacty. Co warto o nich wiedzieć?

1. Posiadają antybakteryjne i antyzapachowe wykończenie Polygiene, dzięki któremu nasz ręcznik dłużej utrzyma świeżość i neutralny zapach, co jest istotne podczas treningu lub na basenie oraz gdy wrzucamy mokry ręcznik do torby.

2. Materiał, z którego wykonane są ręczniki Dr.Bacty są miękkie i miłe w dotyku, dzięki czemu nie podrażniają skóry podczas użytkowania. Ponadto są bardzo cienkie i lekkie, a po złożeniu zajmują niewiele miejsca.

3. Chłonność wody jest uzależniona od wielkości samego ręcznika – im większy ręcznik, tym więcej wody będzie w stanie wchłonąć. Jednak ogólnie potrafią wchłonąć nawet 4,5 razy więcej wody niż same ważą.

4. Są dostępne w wielu wspaniałych kolorach i z ciekawymi motywami graficznymi. Ta różnorodność sprawia, że każdy może dopasować ręcznik do swojego charakteru i upodobań, a ponadto taki ręcznik szybkoschnący może być ciekawym pomysłem na prezent.

 

Jeżeli jeszcze nie masz swojego ulubionego ręcznika szybkoschnącego, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ręczników szybkoschnących Dr.Bacty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium