Jak dobrać rozmiar kasku rowerowego?

Jak dobrać rozmiar kasku rowerowego?

Znaczenie kasku rowerowego

Kask rowerowy jest kluczowy w celu ochrony głowy podczas upadku. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest ochrona głowy w razie upadku. Gdy dojdzie do wypadku, w którym nie masz kasku grozi Ci wstrząs mózgu, urazy twarzoczaszki lub urazy czaszko mózgowe. Lepiej dmuchać na zimno niż być mądrym po szkodzie.

Jakie normy powinien spełniać kask rowerowy?

Kask rowerowy musi spełniać wyznaczone normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej oznaczone certyfikatem CE. Warto też, aby kaski rowerowe spełniały normę EN 1078 i EN 1080 w przypadku kasków dla dzieci, które są poniżej 7 roku życia. Pamiętaj, że kask, który spełnia te normy zapewni Ci najlepszą ochronę podczas wypadku.

Polecane marki kasków rowerowych

Przy wyborze kasku warto wybrać renomowaną markę. Takie marki stawiają na komfort i bezpieczeństwo oraz spełniają odpowiednie normy. Uvex posiada w swoim asortymencie kaski dla dorosłych oraz dzieci. Ogromny wybór pozwala na wybranie odpowiedniego kasku dla siebie. Spokey to marka, która posiada różne modele kasków specjalnie przygotowanych dla naszych pociech. Kolorowe grafiki sprawią, że Twoje dziecko zakocha się w kasku i z chęcią będzie chciało go zakładać.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kasku?

Żeby wybrać odpowiedni rozmiar kasku, należy zmierzyć głowę za pomocą najlepiej miary krawieckiej. Miarę owijamy dookoła głowy nad brwiami i uszami – nie zaciskając mocno miary. Dostajemy wynik, który porównujemy z danymi w tabeli rozmiarów. Pamiętaj, że źle dobrany rozmiar kasku może nie zapewnić pełnej ochrony głowy.

Jak zapiąć kask?

Wiele kasków posiada paski regulujące dzięki, którym możesz idealnie dopasować kask do głowy. Pamiętaj, że kask nie może być zbyt luźny, bo będzie przeszkadzać podczas jazdy na rowerze. Kask też nie może być zbyt ciasno zapięty, ponieważ spowoduje to dyskomfort i może doprowadzić do otarć. Zapnij paski tak, aby kask przylegał do głowy solidnie, ale nie stwarzał dyskomfortu. Dobrze dopasowany kask to gwarancja bezpieczeństwa.

Kask rowerowy dla dzieci

Najważniejszą kwestią jest zabezpieczenie naszej pociechy podczas wycieczki rowerowej. Dzieci mają obowiązek noszenia kasku podczas jazdy na rowerze. Pamiętaj, że kask dla dziecka powinien też być dobrze dopasowany, aby zapewnić młodemu rowerzyście odpowiednią ochronę. Dokonaj dokładnego pomiaru głowy dziecka i wybierz odpowiedni rodzaj. Wybierz kask, który spełnia normy ochrony.

Kiedy wymieć kask rowerowy?

Kask to rzecz, która dzięki odpowiedniemu traktowaniu i pielęgnowaniu przetrwa bardzo długo. W razie uszkodzenia poprzez wypadek należy zrobić oględziny i zobaczyć jak poważne są uszkodzenia kasku. Jeżeli kask jest poważnie uszkodzony niezwłocznie należy go wymienić na nowy.

Kask rowerowy zimą

Jeżeli zdecydujesz się na jazdę rowerową zimą to warto zadbać o odpowiednie ubranie. W przypadku założenia czapki pod kask należy uwzględnić dodatkowy centymetr do rozmiaru głowy. Wartość ta może się różnić w zależności od grubości czapki. Ważne, żeby nic nie uciskało i nie powodowało dyskomfortu podczas jazdy. Jazda na rowerze zimą jest znacznie niebezpieczniejsza ze względu na często śliską powierzchnię, po której się poruszamy.

Gdzie kupić dobry kask rowerowy

Kask rowerowy dobrej marki możesz kupić w sklepie internetowym EverTrek. Znajdziesz tutaj kaski z renomowanych marek. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze ceny i gwarancje satysfakcji z zamówionego produktu.

Podsumowanie

Podczas wyboru odpowiedniego kasku warto zwrócić uwagę na to, czy spełnia on normy bezpieczeństwa. Ważnym aspektem dla wielu jest też kolor czy sam wygląd kasku. Marka kasku też odgrywa znaczącą rolę podczas wyboru kasku. Renomowane firmy zdobyły uznanie klientów poprzez produkty, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Najczęściej zadawane pytania

Czy kask rowerowy jest obowiązkowy dla dzieci?

Tak kask rowerowy jest obowiązkowy dla dzieci w Polsce. Przepis mówi, że dorosły musi zapewnić bezpieczeństwo dziecku podczas opieki nad nim w trakcie uczestnictwa w ruchu drogowym.

Czy kask rowerowy jest regulowany?

Tak kaski rowerowe są regulowane i można dopasować je, żeby idealnie siedziały na głowie. Dobrze wyregulowany kask zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas wycieczek rowerowych.

Kask rowerowy, na co zwrócić uwagę?

Podczas wybierania kasku warto zwrócić uwagę na to, czy kask jest regulowany, posiada system wentylacji i czy spełnia normy bezpieczeństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium