Opcje przeglądania

Zasilanie wiatrówek

Materiałem pędnym w wiatrówkach jest sprężone powietrze lub dwutlenek węgla. Ze względu na sposób sprężania powietrza wiatrówki można podzielić na kila typów.

Pierwszy typ to wiatrówki tłokowe, w których powietrze sprężane jest w momencie strzału przez tłok napędzany sprężyną metalową lub tzw. sprężyną gazową. Kolejny typ to wiatrówki ze wstępnym sprężaniem powietrza (ang. PCA – pre-compressed air), w których powietrze sprężane jest przed każdym strzałem w komorze sprężania za pomocą tłoka poruszanego dźwignią.

Ostatnim typem są wiatróki zasobnikowe (PCP), zasilane z wielorazowego zbiornika ze sprężonym powietrzem lub z jednorazowych zasobników z dwutlenkiem węgla.

Najpopularniejszym typem zasilania wiatrówek karabinków jest PCA, do tego typu należą wszelkiego rodzaju wiatrówki łamane. Jeśli chodzi o wiatrówki pistolety i wiatrówki rewolwery to spotykamy przeważnie zasilanie PCP w postaci nabojów z dwutlenkiem węgla.

W dziale zasilanie wiatrówek nasz sklep internetowy oferuje wysokiej klasy sprzęt następujących producentów:

Oferujemy szeroką gamę karabinków od prostych modeli takich jak Karabinek B4 Elite, od którego można rozpocząć przygodę ze strzelectwem aż po pradziwego potwora wśród wiatrówek jaki jest model Hammerli 850 AirMagnum XT wyposażony w ośmiostrzałowy magazynek. Ciekawą propozycją jest także wyrafinowany model Walther LGV Competition Ultra, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Poza wiatrówkami w tym dziale znaleźć można śrut, magazynki, tarcze strzeleckie i kulochwyty. Ciekawą propozycją są także cele strzeleckie w tym między innymi cel reaktywny, figurki strzeleckie, tarcze sylwetkowe. W naszej ofercie znajdziecie państwo także legendarną tarczę strzelecką P-23P wykorzystywaną do prób strzeleckich w Wojsku Polskim. W tym dziale znaleźć można także rozmaite preparaty i akcesoria do konserwacji wiatrówek.

Militaria to wszelkiego rodzaju użytkowe, historyczne i kolekcjonerskie przedmioty związane z wojskiem i w niewielkim zakresie z dziedziną niewojskową w tym broń myśliwska. Do militariów zalicza się broń, sprzęt i oporządzenie oraz umundurowanie albo ich kopie lub repliki odtworzone na podstawie źródeł historycznych. Militaria służą nie tylko kolekcjonerom, ale i wszelkiej maści amatorom rekonstrukcji historycznych, survivalowcom a także miłośnikom outdooru, którzy lubią czasem poczuć militarny klimat.

Do militariów, prócz pamiątek historycznych, zaliczymy więc nie tylko noże ale i łuki, wiatrówki oraz pewnego rodzaju odzież.

Któż z nas nie lubi od czasu do czasu ustrzelić czegoś z wiatróki. To wspaniała rozrywka podczas wypraw w teren lub sobotniego grila. Ponadto zwłaszcza jeśli chodzi o młodych ludzi, kontakt z takimi narzędziami jak wiatrówka, czy łuk, uczy odpowiedzialności i szacunku do samego siebie.

Kapsuła CO2 12 g Umarex 25 szt. Kapsuła CO2 12 g Umarex 25 szt. Kapsuła CO2 12 g Umarex 25 szt.
Producent: Umarex
Cena: 64,90 zł 75,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl