Opcje przeglądania

Strzały

Strzały współczesne nie mają już niemal nic wspólnego z tymi, które oglądaliśmy kiedyś w westernach. Współczesne strzały to zaawansowane narzędzia do trafiania w cel. 

Wykonane nie tylko z drewna, ale i z aluminium lub włókien szklanych i węglowych strzały są lekkie i celne. Lotki każdej strzały wykonane są z tworzyw sztucznych co zapewnia im trwałość.

Oferujemy strzały następujących producentów:

Łuk i proca to jedne z najstarszych znanych człowiekowi urządzeń miotających pociski. Łuk jest prawdopodobnie pierszym stosowanym przez człowieka urządzeniem do magazynowania energii. Jest to tak zwana machina neurobalistyczna, w której energia zmagazynowana w sprężystym materiale (neuron - struna) zostaje użyta do wyrzucania (ballo - rzucam) pocisków na znaczne odległości.

Proca równiez towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Wszyscy znamy historię Dawida i Goliata. Jednak niewielu wie, że proca starożytna miała niewiele wspólnego z tym co większość z nas wyobraża sobie kiedy słyszy słowo proca. Proca starożytna była bowiem 
urządzeniem składającym się ze sznura lub rzemienia, w środku długości którego znajdowała się się miseczka na pocisk, wykonana ze skóry lub tkaniny. Aby z niej wyrzucić pocisk, należało trzymać końce sznurka w jednej ręce i kręcić nimi coraz szybciej. Gdy sznurek nabrał odpowiedniej prędkości, należało wypuścić z ręki jeden koniec sznura, uwalniając w ten sposób pocisk. Co ciekawe, w czasach starożytnych proce były znacznie skuteczniejsze od łuków. Obecnie tego typu procę spotkać możemy jednynie w muzeach i grupach rekonstrukcji historycznej.

A ta proca, którą kojarzymy z dzieciństwa jako patyk w kształcie litery "Y" to tak zwana proca neurobalistyczna. Dzisiaj, dzięki precyzji wykonania i wysokiej jakości użytych materiałów proca to bardzo efektywne narzędzie strzeleckie.

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje łuków. Oprócz łuku klasycznego coraz bardziej popularny jest łuk refleksyjny i łuk bloczkowy. Z tych trzech to łuk bloczkowy jest najbardziej zaawansowany technologicznie i ma najlepsze osiągi.

Poza łukami i procami w tym dziale znaleźć można również szeroką gamę akcesoriów pomocniczych takich jak strzały, tarcze, elementy eksploatacyjne do łuków i procy, kulki do procy i wiele innych.

Militaria to wszelkiego rodzaju użytkowe, historyczne i kolekcjonerskie przedmioty związane z wojskiem i w niewielkim zakresie z dziedziną niewojskową w tym broń myśliwska. Do militariów zalicza się broń, sprzęt i oporządzenie oraz umundurowanie albo ich kopie lub repliki odtworzone na podstawie źródeł historycznych. Militaria służą nie tylko kolekcjonerom, ale i wszelkiej maści amatorom rekonstrukcji historycznych, survivalowcom a także miłośnikom outdooru, którzy lubią czasem poczuć militarny klimat.

Do militariów, prócz pamiątek historycznych, zaliczymy więc nie tylko noże ale i łuki, wiatrówki oraz pewnego rodzaju odzież.

Któż z nas nie lubi od czasu do czasu ustrzelić czegoś z wiatrówki. To wspaniała rozrywka podczas wypraw w teren lub sobotniego grila. Ponadto zwłaszcza jeśli chodzi o młodych ludzi, kontakt z takimi narzędziami jak wiatrówka, czy łuk, uczy odpowiedzialności i szacunku do samego siebie.

Oferujemy sprzęt producentów:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl