Opcje przeglądania

Piłki do fitness 

Piłki fitness to kolorowe duże elastyczne kule wykonane z miękkiego a jednocześnie wytrzymałego i przyjaznego w dotyku tworzywa PCV. Dobra jakość wykonania i użytych materiałów sprawia, że możemy na nich siedzieć, leżeć a nawet skakać. Piłki fitness tego rodzaju produkowane są w bardzo wielu rozmiarach. Na potrzeby treningu w klubie fitness najczęściej wystarczające są piłki w rozmiarze od 65-75 cm średnicy, jednak ważne jest aby były właściwie dobrane do wzrostu użytkowników. 

Ćwiczenia z piłką należą do grupy ćwiczeń równoważnych, podczas nich można siedzieć na piłce, leżeć na niej przodem lub tyłem albo opierać się o nią bokiem. Poprzez szukanie równowagi podczas tych pozycji wzmacniają się mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy. Ćwiczenia z piłką poprawiają propriorecepcję czyli umiejętność czucia ciała w przestrzeni.

Piłki fitness stosować możemy w treningu ogólnorozwojowym do wzmocnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji, w schorzeniach neurologicznych, a także przy korekcji wad postawy i w rehabilitacji.

W dziale piłki fitness nasz sklep internetowy oferuje wysokiej klasy sprzęt następujących producentów:

Sprzęt fitness to wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy, który wspomaga nasz trening fitness. Nie będą to jednak maszyny do ćwiczeń, które zaliczamy do grupy "przyrządy fitness". Chodzi tu raczej o hantle, skakanki, gumy do ćwiczeń i tym podobne.

Poza tym do tej kategorii zaliczymy także sprzęt wspomagający taki jak piłki do ćwiczeń, stabilizatory kolana i nadgarstka, frotki na rękę, i wiele innych elementów.

Fitness, będący rozwinięciem koncepcji aerobiku, czyli ćwiczeń rekreacyjnych (tak zwanych aerobowych), podczas których układ krążenia i oddychania ćwiczącego pracuje w ten sposób, aby organizm mógł w trakcie ćwiczeń pobierać dostatecznie dużo tlenu i unikać okresów niedotlenienia. Obecnie ćwiczenia fitness są coraz popularniejsze co owocuje coraz większą dostępnością specjalistycznego sprzętu pomocnego podczas ćwiczeń.

O ile skomplikowane maszyny wspomagające ćwiczenia, takie jak orbitrek nie są konieczne każdemu kto chciałby uprawiać ta formę aktywności ruchowej o tyle odpowiednia mata do ćwiczeń jest niezbędna.

Dobra mata do ćwiczeń będzie pomocna nie tylko podczas gimnastyki ale może być przydatna również do jogi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl