Opcje przeglądania

Akcesoria na siłownię

Akcesoria na siłownię to różnorakie wyposażenia mające ułatwić trening oraz umilić czas spędzony na siłowni. Będą to między innymi stabilizatory, skakanki, kubki czy uchwyty do pompek. Trudno wyobrazić sobie prawidłowy trening bez właściwych akcesoriów.

W kategorii akcesoria na siłownię nasz sklep internetowy oferuje wysokiej klasy sprzęt na siłownię następujących producentów:

Sprzęt na siłownię to wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy, który wspomaga nasz trening na siłowni. Chodzi tu między innymi o hantle, gryfy, ławeczki oraz inne maszyny, na których wykonywać możemy ćwiczenia.

Poza tym do tej kategorii zaliczymy także sprzęt wspomagający taki jak drążki i poręcze, obciążenia i wiele innych elementów.

Jeśli naszym priorytetem jest zwiększenie masy mięśniowej powinniśmy skupić się na wykonywaniu ćwiczeń podstawowych z wolnymi ciężarami. Dlatego naszym podstawowym narzędziem na siłowni służącym do budowania masy mięśniowej będzie sztanga oraz hantle. Unoszenie ich powoduje,że angażujemy do pracy więcej mięśni niż podczas ćwiczeń na maszynach. Rozpoczynać trening powinniśmy zawsze od ćwiczeń dużych mięśni takich jak klatka piersiowa bądź mięśnie grzbietu,a dopiero później mniejsze grupy mięśniowe takie jak tricepsy,bicepsy bądź przedramiona.

Cechą charakterystyczną treningu na rzeźbę jest duża intensywność ćwiczeń, większa liczba powtórzeń niż np. w treningu na zdobywanie masy mięśniowej oraz krótsze przerwy między seriami.Trening ten powinniśmy starać się maksymalnie urozmaicać. Wskazane jest również wykonywanie treningu aerobowego po zakończeniu sesji na siłowni. Taki rodzaj treningu skierowany jest raczej do osób zaawansowanych, ponieważ prawdopodobieństwo przetrenowania jest tu znacznie wyższe.Osoby początkujące powinny raczej ćwiczyć pod kątem zdobywania masy mięśniowej.

Fitness, będący rozwinięciem koncepcji aerobiku, czyli ćwiczeń rekreacyjnych (tak zwanych aerobowych), podczas których układ krążenia i oddychania ćwiczącego pracuje w ten sposób, aby organizm mógł w trakcie ćwiczeń pobierać dostatecznie dużo tlenu i unikać okresów niedotlenienia. Obecnie ćwiczenia fitness są coraz popularniejsze co owocuje coraz większą dostępnością specjalistycznego sprzętu pomocnego podczas ćwiczeń.

To prawda, że aby zacząć ćwiczyć nie potrzeby jest od razu profesjonalny sprzęt, odzież i akcesoria. Ale prawdą jest też, że im lepszy mamy sprzęt tym większy komfort ćwiczeń i tym lepsze osiągnąć możemy wyniki. Poza tym, zwłaszcza jeśli chodzi o odzież, dobry wygląd może pomóc nam w dobrym samopoczuciu.

W dziale przyrządy znajdziecie Państwo między innymi maszyny do ćwiczeń i maty. W dziale Sprzęt znajdziecie: piłki, hantle, obciążniki, stepy, twistery, zegarki, pulsometry, krokomierze i inne akcesoria. Dział odzież mieści wszelkie rodzaje ubrań sportowych przydatnych podczas treningów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl