Jak myć kubek termiczny Contigo?

Jak myć kubek termiczny Contigo?

Jak myć kubek termiczny Contigo?

Wśród topowych kubków termicznych, chętnie wybieranych przez wielu, są różne modele kubków Contigo. W tym artykule skupimy się na aspekcie utrzymania kubka w czystości.

W dobie zmywarek wielu z nas chce zaoszczędzić czas na mycie naczyń w tradycyjny sposób i wybiera właśnie to urządzenie. Jednak przy kubkach termicznych Contigo producent wyraźnie odradza tego sposobu czyszczenia, szczególnie w przypadku tych lakierowanych.

 

Najlepsze rozwiązanie

Najbezpieczniejszym sposobem na mycie kubka, który pozwoli zachować jego estetyczny wygląd na dłużej, jest mycie go w tradycyjny sposób pod bieżącą wodą przy użyciu gąbki, ściereczki lub specjalnej szczotki (np. takiej do czyszczenia butelek) z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jednak w przypadku nakrętki mamy do wyboru dwie możliwości – mycie w tradycyjny sposób lub mycie w zmywarce. Uwaga! Dotyczy to jedynie nakrętki.

Warto pamiętać, że najlepiej jest umyć kubek od razu po opróżnieniu jego zawartości, aby uniknąć powstawania zaschniętego osadu po kawie lub herbacie. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości i osad już powstanie, przed właściwym myciem możemy do kubka wlać gorącej wody, co ułatwi jego czyszczenie.

Co jakiś czas warto również użyć specjalnych tabletek do czyszczenia kubków termicznych. Są one bezpieczne dla tego typu naczyń i przede wszystkim bardzo łatwe w użyciu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium